پنج شنبه، 10 آذر، 1401

ما را در فضای مجازی دنبال کنید

previous arrow
next arrow
Slider

شورا چه خبر( به قلم محمدی کیادهی)

جلسه شماره 153 شورای اسلامی شهر ساری یکشنبه مورخ94/10/6 غائبین جلسه:پیری قرائت قرآن توسط دکتر احمدی سخنان رئیس شورا: 1ـ تبریک هفته وحدت ولادت حضرت رسول گرامی و امام صادق (ع) 2ـ خوش آمدگویی به فرماندار ساری آقای حسین زادگان و معاون ایشان آقای مجیدیان 3ـ تقدیر و تشکر از محمدی کیادهی به خاطر برگزاری جشن صعود تیم های استقلال ساری در سالن هلال احمر که موجب سرافرازی و شادمانی شهروندان شده است. 4ـ تبریک به آقای نجاریان به خاطر انتخاب در هیأت رئیسه فوتسال کشور 5ـ گزارش به فرماندار از فعالیت های شورا و فعالیت های شهرداری سخنان فرماندار: 1ـ تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و هفته وحدت 2ـ تعریف و تمجید از فعالیت های شورا 3ـ تجزیه و تحلیل اوضاع و احوال شهرستان ساری 4ـ بررسی شرائط کمیته انطباق و سیر مراحل اداری و قانون آن در فرمانداری 5ـ اعلام آمادگی برای هر نوع همکاری با شورا و شهرداری اظهارات اعضاء: 1ـ محمدی کیادهی: فرمانداری در عمل باید کمک کار شهرداری ساری در پروژه های مختلف عمرانی باشد چرا که فرماندار رئیس شورای اداری است می تواند دستگاه های دیگر را هماهنگ کند و حتی به دنبال درآمد بیش تر از منابع دولتی برای شهرداری باشد. کمیته انطباق هم از اساس غلط است چرا که 13 عضو شورا وقتی چیزی را تصویب می کنند دو، سه نفر دیگر در فرمانداری مثلاً آن را ایراد می گیرند و این عیب قانون است و همچنین در مورد انتخابات آتی هم باید احتمام بیش تری شود چرا که در انتخابات قبلی شورا به خاطر ضعف فرمانداری انتخابات خوبی نداشتیم و حتی خرید و فروش رأی انجام گرفت و مایه ننگ ما شده است و باید این موضوع جبران شود. نجاریان: بحث بودجه شهرستان ساری در سرجمع اعتبارات ناچیز است و فرماندار به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی می تواند ورود پیدا کند و برای مرکز استان اعتبارات بیش تری بگیرد. باقری: هماهنگی با دستگاه های مختلف و هدایت و حمایت از الویت ها با استفاده از نخبگان و فرهیختگان و تشکر از فرماندار به خاطر تشکیل شورا راهبردی در فرمانداری مدینه: کمیسیون ماده پنج که در استانداری تشکیل می شود گاهی در امور شهرداری ساری تعلل و تأخیر ایجاد می کند ـ و شهرداری ساری هر روز تعریض دارد و اداره برق در جا به جایی تأسیسات همکاری نمی کند و دستگاه های دیگر باید توسط فرمانداری هماهنگ شوند. آقای حسین زادگان فرماندار: مجدداً به سوالات و اشکالات مطروحه به صورت مبسوط پاسخ داده اند. جلسه ساعت 18 با صلوات به اتمام رسید


جلسه شماره 153 شورای اسلامی شهر ساری

یکشنبه مورخ94/10/6

غائبین جلسه:پیری

قرائت قرآن توسط دکتر احمدی

سخنان رئیس شورا:

1ـ تبریک هفته وحدت ولادت حضرت رسول گرامی و امام صادق (ع)

2ـ خوش آمدگویی به فرماندار ساری آقای حسین زادگان و معاون ایشان آقای مجیدیان

3ـ تقدیر و تشکر از محمدی کیادهی به خاطر برگزاری جشن صعود تیم های استقلال ساری در سالن هلال احمر که موجب سرافرازی و شادمانی شهروندان شده است.

4ـ تبریک به آقای نجاریان به خاطر انتخاب در هیأت رئیسه فوتسال کشور

5ـ گزارش به فرماندار از فعالیت های شورا و فعالیت های شهرداری

سخنان فرماندار:

1ـ تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و هفته وحدت

2ـ تعریف و تمجید از فعالیت های شورا

3ـ تجزیه و تحلیل اوضاع و احوال شهرستان ساری

4ـ بررسی شرائط کمیته انطباق و سیر مراحل اداری و قانون آن در فرمانداری

5ـ اعلام آمادگی برای هر نوع همکاری با شورا و شهرداری

اظهارات اعضاء:

محمدی کیادهی: فرمانداری در عمل باید کمک کار شهرداری ساری در پروژه های مختلف عمرانی باشد چرا که فرماندار رئیس شورای اداری است می تواند دستگاه های دیگر را هماهنگ کند و حتی به دنبال درآمد بیش تر از منابع دولتی برای شهرداری باشد.

کمیته انطباق هم از اساس غلط است چرا که 13 عضو شورا وقتی چیزی را تصویب می کنند دو، سه نفر دیگر در فرمانداری مثلاً آن را ایراد می گیرند و این عیب قانون است و همچنین در مورد انتخابات آتی هم باید احتمام بیش تری شود چرا که در انتخابات قبلی شورا به خاطر ضعف فرمانداری انتخابات خوبی نداشتیم و حتی خرید و فروش رأی انجام گرفت و مایه ننگ ما شده است و باید این موضوع جبران شود.

نجاریان:

بحث بودجه شهرستان ساری در سرجمع اعتبارات ناچیز است و فرماندار به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی می تواند ورود پیدا کند و برای مرکز استان اعتبارات بیش تری بگیرد.

باقری:

هماهنگی با دستگاه های مختلف و هدایت و حمایت از الویت ها با استفاده از نخبگان و فرهیختگان و تشکر از فرماندار به خاطر تشکیل شورا راهبردی در فرمانداری

مدینه:

کمیسیون ماده پنج که در استانداری تشکیل می شود گاهی در امور شهرداری ساری تعلل و تأخیر ایجاد می کند ـ و شهرداری ساری هر روز تعریض دارد و اداره برق در جا به جایی تأسیسات همکاری نمی کند و دستگاه های دیگر باید توسط فرمانداری هماهنگ شوند.

آقای حسین زادگان فرماندار:

مجدداً به سوالات و اشکالات مطروحه به صورت مبسوط پاسخ داده اند.

جلسه ساعت 18 با صلوات به اتمام رسید